Pozvali jste k vám domů elektrikáře na prověření elektroinstalace? A přišla řada na vaše elektrické spotřebiče? Kromě těch kuchyňských a elektronických, jako jsou chladničky, kávovary, toustovače, Hi-Fi soustavy, televizory a počítače, jsou tu ještě jiné výrobky.
Nezapomínejte na vaši dílnu – při revizi spotřebičů https://revize-elektro-revtech.cz/elektrospotrebice/ se může opomíjet vybavení dílny a zahradní techniky. Zaveďte elektrikáře i tam, kde máte uschovanou sekačku na trávu, plotové elektrické nůžky, vyžínač trávy, elektrickou vrtačku a stolní brusku, úhlovou brusku, kotoučovou či přímočarou pilu, případně také elektrické stroje, jako je hoblovka, dřevosoustruh, stojanová vrtačka či frézka. Na každém zařízení se může objevit skrytá závada, může být spálené vinutí elektromotoru, poškozené kontakty ve svorkách, poškozené vypínače, kryty a také přívodní šňůry.
Přívodní šňůry v domácnosti – elektrický spotřebič, který není vysloveně bateriový, a který využívá připojení do elektrické sítě, potřebuje přívodní šňůru. A právě šňůry (přívodní i prodlužovací) bývají nejcitlivějším místem, které může být poškozeno mechanickým hrubým zacházením. Někdy se šňůra octne mezi nábytkem a zdivem, kde se prodře, někdy na šňůru položíme nohu židle či stolu, někdy se po ní projdeme nebo projedeme kolečkovou kancelářskou židlí a někdy se šňůry mohou propálit, například v kuchyni u sporáku. Nechte elektrikářem zkontrolovat všechny přívodní šňůry, je to jistota, která vám může zachránit život.
Svítidla – ta sice nejsou přímo typickými elektrickými spotřebiči, ale do této kategorie také patří. Stropní svítidla nebývají tak problematická, jako ta, co jste s nimi často v přímém kontaktu, jako jsou lampičky na stolech či závěsná svítidla a osvětlení pracovních desek v kuchyni. Poškozené kryty, šňůry a vypínače svítidel také mohou být nebezpečné.