Welcome to Our Website

Hlídáme si vodu


Každý, kdo již bazén vlastní ví, že voda je vlastně základem kvalitního koupání. Bez toho by bylo možné dokonce nějaké zdravotní riziko. Nezřídka se stávalo, že z neošetřované vody měli citliví jedinci vyrážky na kůži, nebo se jim zabarvila do ruda. Následné svědění již bylo jen další troškou do mlýna. Vodu je tedy třeba skutečně pečlivě hlídat, i přesto, že v rodině nikoho s možnou alergií nemáme. Koupat se v něčem kalném a zapáchajícím jistě není žádný požitek. Proto máme u bazénu čerpadlo, které žene vodu do filtrační jednotky, kde se pročistí a pak teče zpátky do bazénu. Jenže filtrace sama všechnu práci nezvládne.

dítě ve vodě

Například bakterie jsou tak malé, že nemohou být zachyceny. Na ně je třeba vyrukovat s jinou armádou a to chemickou. Ta s nimi udělá pořádek raz dva a je pokoj. Stejně se v tomto případě povede řasám i sinicím. Na ně je třeba jen tohle, jinak bychom za chvíli měli v bazénu místo vody břečku. Pokud člověk nechce moc chemie, jde to v podstatě i bez ní. Ovšem jen částečně. Například lze použít kyslíkovou úpravu vody, která odbourává typický zápach chloru. Není to nic složitého, jen je třeba se to tak trošku naučit.

venkovní bazén

Například kyslíkový granulát OXI 20 kg také nazývaný kyslíkový šok se musí používat výhradně s dalšími činidly, jinak ztrácí na účinnosti, a tedy jaksi pozbývá význam. Je k němu třeba použít například kyslíkový aktivátor, nebo třeba algicid. Tím pádem se tato kombinace stará v podstatě o totéž, co jinak dělá chlor. Je tedy jasné, že tímto způsobem budeme mít vodičku jasnou a průzračnou až na dno. Tento kyslíkový šok se provádí dle potřeby, ale většinou stačí jednou či dvakrát týdně. Jak často ho provádět nám poví tester, který jsme si rovněž zakoupili a jistě jej velmi často používáme. Nezbývá, než popřát příjemné a pohodové letní dny a parna strávené v čisté bazénové vodě.