Ve dvacátém století bylo vynalezeno tolik krásných, zajímavých či prospěšných věcí, že až žasneme, jak obrovský potenciál má lidstvo k dispozici. Jestliže pomineme ty velkolepé vynálezy, jako jsou automobily a letadla, měli bychom k velkolepým objevům začlenit i relativní maličkosti, například suchý zip nebo bublinkovou fólii. Právě tyto dva fenomenální objevy změnily povahu současného světa k nepoznání a soustředíme-li pozornost na fólii s bublinkami, zjistíme, že pronikla do celého světa, a že se bez ní současná logistika neobejde.
Bublinková fólie je jedním z nejdůležitějších balicích materiálů a spolu s nafukovacími polštářky tvoří páteř přepravy zboží v rámci internetového obchodování. Stěží bychom hledali někoho, kdo se s bublinkovou fólií nikdy nesetkal, a díky ní také putují napříč světem či republikou den co den tisíce kartonových krabic se zbožím velmi křehké povahy včetně talířů, sklenic, lahví, šálků, misek a dalších sklářských nebo keramických výrobků.
Do bublinkové fólie můžete zabalit prakticky cokoli a máte takřka jistotu, že i při hrubším zacházení s balíky při přepravě doputuje vaše zásilka na své cílové místo zcela bez problémů, a že odpadne zbytečné reklamační řízení.
Bublinkovou fólii lze ovšem využít i jinak, například jí snadno zakryjete nábytek při malování, svítidla, okna, dveře a podlahu, což se hodí zejména při odstraňování starých nátěrů. Fólie je natolik pevná, že se nepotrhá tak, jako malířská zakrývací fólie, která je příliš tenká. Další využití fólie s bublinkami je kempování, tam se vám hodí jako ochranná podlážka pod stanovou konstrukcí, anebo při posezení na tvrdém povrchu a pro balení křehkých předmětů, jako jsou kompoty, sterilovaná zelenina či kempinkové nádobí. A v neposlední řadě se s fólií počítá i při balení věcí do krabic před stěhováním.